Olbrzymie emocje, dogrywka i zwycięstwo Zastalu!

Sporych emocji dostarczył ostatni w tym roku występ koszykarzy Enei Zastalu BC. Zielonogórzanie pokonali w spotkaniu grupy A Ligi Północnoeuropejskiej ekipę Polskiego Cukru Startu Lublin 94:88.

Do rozstrzygnięcia potrzebna była dogrywka. Przez cały mecz obie drużyny “biły się” ambitnie o wygraną, chociaż mecz nie stał na wysokim poziomie. Żaden z zespołów nie chciał jednak odpuścić i choć w końcówce regulaminowego czasu gry bliżej wygranej był Zastal, potrzebna była dogrywka. W niej najpierw Start zdobył pięć punktów i wyszedł na prowadzenie 88:83. Zastal się jednak nie poddał. Punkty zdobywali Kutlesić i Alford. Zastal nie tylko wyrównał, ale wyszedł na prowadzenie. Ostatecznie zwycięstwo 94:88! Najwięcej punktów dla zielonogórzan zdobyła Aleksandar Zecević 22, dla pokonanych Troy Barnies – 27 pkt.

Zastal w lidze ENBL ma obecnie bilans 2-2. Turniej w Zielonej Górze każdy zespół zakończył z jednym zwycięstwem i jedną porażką. Zielonogórzanie najpierw ulegli  KB Sigalowi Prisztina, a Start odwrotnie. Zaczął od wygranej z kosowską ekipą, zaś przegrał z gospodarzem turnieju.