LUBUSKIE:SPORT:WAŻNEZIELONA GÓRA:

Zastal bez problemu wygrał w Lublinie

Bez problemów koszykarze Enei Zastalu BC Zielona Góra odnieśli siódme zwycięstwo w rozgrywkach Energa Basket Ligi. Zielonogórzanie pokonali w Lublinie Polski Cukier Pszczółkę 99:73.

Tylko w pierwszych minutach meczu gospodarze postawili się naszej ekipie. Zastal szybko zwarł szyki, przyspieszył i na efekty nie trzeba było długo czekać. Po pierwszej kwarcie goście prowadzili 20:13. Lublinianie mieli niezły początek drugiej kwarty, wyszli nawet na jednopunktowe prowadzenie, ale to było wszystko. Zastal znów przyspieszył, świetnie grali Nenadić, Zyskowski i Brembley i już do przerwy zielonogórzanie prowadzili różnicą aż 20 punktów – 52:32. Było praktycznie po meczu, bo w drugiej połowie Polski Cukier ani przez moment nie był w stanie zagrozić pewnej siebie ekipie prowadzonej przez Olivera Vidina. Po 30 minutach było 71:50 dla Zastalu. W| ostatniej części zielonogórzanie prowadzili różnicą 28 punktów. Ostatecznie wygrali 99:73.

Najwięcej punktów dla Zastalu zdobyli:  Joseph  23, Meier 20 i Zyskowski 18.