SPORT:

Rozpoczęły się Igrzyska Europejskie. Mamy w nich człowieka z Zielonej Góry

Od piątku, w Mińsku trwają drugie w historii Igrzyska Europejskie. Jedną z dyscyplin, która znajduje się w programie imprezy jest kolarstwo torowe.

To dyscyplina, którą uprawia wychowanek Trasy Zielona Góra, a obecnie zawodnik Tarnovii Tarnowo Podgórne Filip Prokopyszyn. Jakie ma cele na imprezę, która po raz pierwszy odbyła się przed czterema laty w azerskim Baku?

Będę miał start w scratchu i w drużynie. Ta druga konkurencja jest konkurencją olimpijską, więc dam tyle, ile mogę. Scratch to moja koronna konkurencja i postaram się pokazać w niej z dobrej strony. Liczę na medal.Filip Prokopyszyn

Kolarstwo torowe to dyscyplina, w której Prokopyszyn odnosi sukcesy. W przyszłości chce jednak mocniej poświęcić się jeździe na szosie. Sukcesy w obu odmianach kolarstwa odnosił m.in. Brytyjczyk Mark Cavendish.

Teraz jestem nastawiony głównie na kolarstwo torowe, bo idzie mi dobrze i spełniam się w tym sporcie. Nie odstawiam jednak całkiem na bok szosy, bo w przyszłości chciałbym być kolarzem szosowym. Na razie jest to, ale myślę cały czas o jeździe na szosie.Filip Prokopyszyn

Kolarstwo torowe w programie Igrzysk Europejskich jest zaplanowane od 27 do 30 czerwca. Cała rozmowa z młodym kolarzem poniżej.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X