SPORT:

O mały włos, a pokonaliby Chińczyków! Z Malty do Drzonkowa z brązowymi medalami

Łukasz Wachowiak, Samuel Kulczycki, Jakub Jankowski, Szymon Najder i trener Paweł Sroczyński, to brązowa drużyna Szkolnych Mistrzostw Świata w tenisie stołowym, które odbyły się na Malcie. Reprezentanci Zespołu Edukacyjnego nr 4 byli nawet bliscy sprawienia sensacji.

Uczniowie szkoły w Drzonkowie jak równy z równym walczyli z Chińczykami. Ulegli nieznacznie 3:4 i z bilansem 4 zwycięstw i 2 porażek uplasowali się ostatecznie na najniższym stopniu podium.

Jesteśmy bardzo zadowoleni. Po raz pierwszy zdobyliśmy medal. Lekki niedosyt jest, bo była szansa na srebro, a przy odrobinie szczęścia nawet na złoto. Paweł Sroczyński
Niestety nie udało nam się wygrać pierwszego meczu z Indiami. Ten pierwszy mecz jest zawsze bardzo ciężki. Później rozkręcaliśmy się z meczu na mecz.Samuel Kulczycki

To czwarte podejście męskiej reprezentacji tenisa stołowego z Drzonkowa do Szkolnych Mistrzostw Świata i pierwszy medal. Na Malcie zadebiutowały też dziewczyny. Przedstawicielki ZE nr 4 w składzie: Julia Dobrowolska, Marta Chmielik i Gabriela Sokołowska zajęły ostatecznie 11. miejsce.

Cała rozmowa w Radiu Index z Pawłem Sroczyńskim oraz zawodnikami Samuelem Kulczyckim i Jakubem Jankowskim do wysłuchania poniżej.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

SKOMENTUJ ARTYKUŁ

Tagi
Zobacz więcej
Back to top button
Close
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: