SPORT:

Mieli włączyć się do walki o awans, powalczą o utrzymanie

Biopax.pl AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego nie zdołał zakończyć rundy zasadniczej w górnej ósemce I ligi brydżystów. Zamiast meczów o czołowe lokaty i w perspektywie awans, akademików czeka starcie o utrzymanie.

Ubiegły sezon zielonogórzanie zakończyli na świetnym czwartym miejscu. Awans do brydżowej ekstraklasy był o krok. Dzieła akademicy chcieli dopełnić w tym sezonie. Początek był obiecujący, ale ostatecznie AZS zakończył rundę zasadniczą na 10. miejscu. Oznacza to konieczność gry o pozostanie w I lidze.

Rozegraliśmy 15 meczów. Będziemy walczyli o utrzymanie. W ten weekend odbędzie się czwarty zjazd. Mamy do rozegrania być może dwa, a być może jeden mecz. Jeżeli ten pierwszy wygramy, to pozostajemy w I lidze. W przypadku porażki, będziemy musieli walczyć w kolejnym meczu, a potem czekać nas będzie jeszcze baraż.Andrzej Łagosz, BIOPAX.pl AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego

Andrzej Łagosz to jeden z najbardziej doświadczonych graczy AZS-u. Uważa, że liga w tym sezonie jest bardzo wyrównana, ale poziom poszedł do góry.

W poprzednich sezonach byliśmy w czwórce, teraz się nie udało. Poziom jest wysoki, jest dużo młodych, zdolnych zawodników, ambitnych, którzy grają bardzo dobrze. To dziesiąte miejsce nie jest złe, bo jest mniej więcej w połowie stawki. Andrzej Łagosz, BIOPAX.pl AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego

Zielonogórzanie liczą, że jeszcze będzie im dane awansować i zagrać w ekstraklasie. – Cały czas marzymy o tym, żeby znaleźć się w tym elitarnym gronie. Wszystko przed nami – dodaje Łagosz, z którym cała rozmowa do wysłuchania poniżej. Zmagania brydżowe odbędą się w ten weekend w Skorzęcinie.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00