SPORT:

Czym jest crossfit? Lepiej zobaczyć niż pytać!

W ostatni weekend września hala CRS stanie się areną zmagań ekantor.pl Battle of Europe, czyli rywalizacji dla tych, którzy zajmują się crossfitem.

Przed rokiem po raz pierwszy w Zielonej Górze impreza odbyła się na stadionie żużlowym przy Wrocławskiej. O tym, czego uczestnicy mogą się spodziewać mówi Radosław Humiński, jeden z organizatorów.

Pytanie, co to jest crossfit? To dla nas najtrudniejsze pytanie. Crossfit to jest wszystko. Od skoków na skrzynie, przez martwe ciągi, podciąganie, skakanie na skakance, bieganie po podnoszenie ciężarów. Tu wchodzi w grę gimnastyka, podnoszenie olimpijska i trening wytrzymałościowy. To wszystko zmieszane tworzy crossfit. Radosław Humiński, organizator zawodów

Rywalizacja będzie odbywać się w siedmiu kategoriach. W masters 35+ wystąpi zielonogórzanin Dawid Krystek.

Doskonalimy zdolności motoryczne, przede wszystkim sile, wytrzymałości, koordynacji ruchowej. Ponad połowa sukcesu to trening, ale ważne są jeszcze sprawy około treningowe. Ja godzę trenowanie z rolą ojca i pracę zawodową. Czasu nie mam dużo, ale staram się go maksymalnie wykorzystać. Ważna jest też m.in. właściwa dieta czy zdrowy sen. Dawid Krystek, uczestnik zawodów

W sumie wystąpi ponad 150 zawodników. Impreza ma także wymiar charytatywny, bowiem dochód zostanie przekazany na wyposażenie Centrum Zdrowia Matki i Dziecka, które powstaje w Zielonej Górze. Impreza odbędzie się 29 i 30 września w hali CRS.

Poniżej cała rozmowa z Radosławem Humińskim w Radiu Index.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00