Zwycięska niedziela! Co jedna bramka, to ładniejsza!

Są pierwsze punkty piłkarzy Lechii Zielona Góra w III lidze w tym sezonie! Beniaminek rozgrywek pokonał Ślęzę Wrocław 3:1 (0:0).

Pierwsza połowa bez bramek, ale z dużą ilością błędów defensorów zielonogórzan, które mogły się skończyć prowadzeniem wrocławian. Kluczowy moment drugiej połowy to 65 minuta, gdy sfaulowany w polu karnym gości został najgroźniejszy z zielonogórzan Bartosz Konieczny. Jedenastkę na gola zamienił Wojciech Okińczyc, a goście po czerwonej kartce grali w osłabieniu. Cztery minuty później sam Konieczny precyzyjnym strzałem zamknął ładną akcję gospodarzy i Lechia prowadziła 2:0.

Bartek Konieczny, schodząc na przerwę, chciał zmianę. Wymusiliśmy wręcz na nim, że ma odpocząć i na nowo wejść w mecz po przerwie. Mówił, że się źle czuje, a wyglądał bardzo dobrze. W pewnym sensie był bohaterem spotkania. Charakter decyduje o wielu rzeczach, tak to jest w piłce.Andrzej Sawicki, trener Lechii Zielona Góra

Trzecie, także okazałe trafienie dla zielonogórzan zanotował Sebastian Górski. W końcówce siły się wyrównały, gdy drugą żółtą kartkę, a w konsekwencji czerwoną zobaczył Rafał Ostrowski. Goście honorowego gola zanotowali w 90 minucie. Rzut karny wykorzystał Kornel Traczyk.

Mogę powiedzieć, że było to nasze najsłabsze spotkanie z tych trzech dotychczasowych, ale paradoks jest taki, że zwycięskie.Wojciech Okińczyc, Lechia Zielona Góra

W kolejną sobotę Lechia zmierzy się na wyjeździe z MKS-em Kluczbork.