PIŁKA NOŻNA:

To już pewne! Falubaz Gran-Bud w trzeciej lidze

Falubaz Gran-Bud Zielona Góra przypieczętował awans do trzeciej ligi. Piłkarze Andrzeja Sawickiego w zaległym meczu 23. kolejki 5:0 pokonali na własnym boisku Odrę Bytom Odrzański.

Zielonogórzanie po bramkach Artura Małeckiego, Wojciecha Okińczyca i Bartosza Koniecznego już do przerwy prowadzili 3:0. W drugiej połowie obraz gry nie uległ zmianie i gospodarze za sprawą kolejnego trafienia Okińczyca, a także gola Przemysława Mycana pokonali 5:0 osłabiony kadrowo ostatni w tabeli zespół Odry.

Przegraliśmy 0:5, ale praktycznie nie mieliśmy składu. Nas jest jedenastu, bo dwóch dzisiaj zachorowało. Rezerwowy bramkarz grał w polu, ja też po latach wybiegłem na boisko. Zagraliśmy jak mogliśmy. Chłopaki zostawili serce, a Falubazowi gratuluję awansu. Tomasz Skrężyna - grający trener Ody

Dla zielonogórzan awans to powrót do trzeciej ligi, z której zespół spadł przed rokiem. Awans w świetnym stylu, bo w dotychczasowych 26. meczach gracze Andrzeja Sawickiego wygrali, aż 22 mecze.

Rywal był dzisiaj mocno osłabiony, a to nam ułatwiło zadanie. Zrealizowaliśmy nasz cel. Myślę, że awansowaliśmy całkowicie zasłużenie. Gratulacje dla zawodników, sztabu i zarządu za stworzenie warunków do realizacji tego celu. Dzisiaj się cieszymy, radować się będziemy także w sobotę. Oczywiście do końca sezonu jeszcze cztery mecze i chcemy je wygrać. Myślimy jednak powoli o nowym sezonie, ale na konkrety przyjedzie jeszcze czas.Andrzej Sawicki - trener Falubazu

Falubaz Gran-Bud do rozegrania ma jeszcze cztery spotkania. Pierwsze z nich w sobotę. Do Zielonej Góry przyjedzie wówczas Ilanka Rzepin. Początek tego meczu o 17.

Falubaz Gran-Bud Zielona Góra – Odra Bytom Odrzański 5:0 (3:0)