Hegemonia Warty zakończona! Falubaz z Pucharem Polski

Piłkarze Falubazu Zielona Góra przerwali kilkuletnią dominację Warty Gorzów Wielkopolski wygrywając w finale Pucharu Polski na szczeblu lokalnym 1:0. Jedyny gol padł tuż przed końcowym gwizdkiem.

W pierwszej połowie więcej szans na strzelenie gola mieli podopieczni Andrzeja Sawickiego. W bramce gorzowian świetnie interweniował jednak WItalij Czyżykow, choć momentami to brak szczęścia, lub ostatniego dogrania przesądzał o tym, że wynik cały czas pozostawał remisowy.

Po przerwie Warta grała nieco lepiej, ale golkipera z Zielonej Góry Łukasza Budzyńskiego nie udało się pokonać. Końcowe minuty tego spotkania przyniosły najwięcej emocji. Najpierw w 86. minucie Wojciech Okińczyc przestrzelił rzut karny uderzając nad bramką, ale zrehabilitował się kilkadziesiąt sekund później uderzając głową po zagraniu Sebastiana Górskiego.

Warta Gorzów Wielkopolski – Falubaz Zielona Góra 0:1 (0:0)

88′ Wojciech Okińczyc