Syberia im niestraszna! Stelmet wygrywa w Krasnojarsku!

Szósta wygrana Stelmetu Enei BC w lidze VTB! Zielonogórzanie pokonali w dalekim i zimnym Krasnojarsku Jenisej 91:84.

Jednym z ojców zwycięstwa na Syberii był Drew Gordon. Amerykanin to stały bywalec piątki tygodnia ligi VTB, a jego liczby w Krasnojarsku sprawiają, że pewnie znów się tam pojawi. Gordon zdobył 24 punkty i zanotował 15 zbiórek. Pięć rzutów za 3 punkty z dziewięciu prób całej drużyny trafił Tony Meier!

Stelmet w Krasnojarsku mógł wygrać jeszcze spokojniej. Na niespełna 2 minuty przed końcem po wspaniałej akcji Gordona z Joe Thomassonem, zwieńczonej wsadem tego pierwszego, zielonogórzanie prowadzili różnicą 11 punktów i wtedy dali rywalom rzucić dwie “trójki” w odstępie zaledwie… 2 sekund.

Stelmet wytrzymał jednak jeszcze jeden napór miejscowych i może pochwalić się wygraną na terenie, gdzie w tym sezonie wygrał jedynie lider – Chimki Moskwa. Wcześniej punkty stracili tam: CSKA, Lokomotiw i Unics Kazań. I właśnie ten ostatni zespół będzie rywalem Stelmetu w najbliższy piątek.

Spotkanie w hali CRS o 18:30.