Stelmet w kaszubskim kotle bez wpadki

Prawie 9 tysięcy kibiców oglądało w Ergo Arenie zwycięstwo koszykarzy Stelmetu Enei BC z Treflem Sopot. Zielonogórzanie nie bez problemów ograli rywali 90:85.

Pierwszy minuty to głównie prowadzenie gospodarzy, ale w szóstej goście, za sprawą Markela Starksa wyszli na prowadzenie, którego już nie oddali. W drugiej kwarcie świetnie zagrał Quinton Hosley, który m.in. w ciągu 30 sekund dwukrotnie trafił za trzy, co pozwoliło Stelmetowi na przerwę schodzić prowadząc 46:38.

Przez większą część kolejnej partii goście kontrolowali spotkanie, ale w pewnym momencie to sopocianie zbliżyli się na 3 “oczka”. Przed ostatnią kwartą zielonogórzanie mieli więc minimalne prowadzenie, ale przy dobrej defensywnie pozwoliło to wygrać mecz 90:85.

W strefie podkoszowej całkowicie królował Darko Planinić, który zakończył mecz z dorobkiem 25 “oczek”. W zespole sopockim dominował kolektyw, bowiem, aż pięciu zawodników schodziło z parkietu mając minimum 10 punktów.

Trefl Sopot – Stelmet Enea BC Zielona Góra 85:90 (20:25; 18:21; 22:17; 25:27)