Stelmet bezlitosny dla Siarki!

Stelmet BC Zielona Góra rozbił ostatnią w tabeli Siarkę 105:65. Mistrzowie Polski odjechali rywalom na dobre w drugiej części spotkania, choć jeszcze na początku trzeciej kwarty Siarka zbliżyła się do Stelmetu na różnicę tylko trzech punktów.

Mistrzowie Polski, którzy podobnie jak w meczu z Treflem Sopot imponowali skutecznością. Za 2 pkt. trafili 60% rzutów, a za 3 51,9%. Najwięcej – 20 pkt. zdobył Karol Gruszecki. Stelmet dzięki temu zwycięstwu i porażce Polskiego Cukru Toruń z Rosą Radom wskoczył na pierwsze miejsce w  PLK.  Już w niedzielę hit właśnie w Toruniu z udziałem zielonogórzan i ekipy Jacka Winnickiego.