Pierwsza wygrana w nowej hali!

63 dni czekali dokładnie koszykarze Intermarche II na zwycięstwo w nowej hali przy ul. Amelii. Zielonogórzanie pokonali w sobotę w ramach 16. kolejki II ligi KS Kosz Pleszew 77:71.

Jednym z bohaterów gospodarzy był Kacper Mąkowski, który rzucił prawie połowę punktów całego zespołu – 37. Zielonogórzanie po raz pierwszy od dawna dobrze otworzyli mecz we własnej hali, wygrywając pierwszą kwartę 24:15 i dobrze rzucając z dystansu , a także dobrze prezentując się w tym okresie meczu na zbiórce. Później gra się wyrównała, a przed ostatnią odsłoną mieliśmy remis 54:54. W ostatniej kwarcie jednak zielonogórzanie byli zespołem skuteczniejszym, choć mecz zamknęliby wcześniej, gdyby nie słaba dyspozycja z linii rzutów wolnych. Tylko 9 z 27 rzutów za 1 pkt znalazło drogę do kosza. Co po spotkaniu mówił lider zielonogórzan?

Kacper Mąkowski – Intermarche II Zielona Góra

To trzecia wygrana zielonogórzan w całym sezonie. Dotychczas Intermarche II w rozgrywkach II ligi pokonywał tylko najsłabszy PGE Turów Zgorzelec.

Nie mamy zamiaru i ochoty grać w play-outach. My ogrywamy młodych zawodników od początku sezonu, czasami skład jest taki, że nie pozwala nam myśleć o wygranej. Mieliśmy jednak w tym tygodniu szansę potrenować z Kacprami (Traczykiem i Mąkowskim – dop. MK) i to  przyniosło efekt. Liczymy, że to zwycięstwo doda nam pewności siebie, żeby wygrywać w kolejnych meczach. Cel jest taki, żeby uniknąć play-outów, chcemy wyszarpywać mecz po meczu zwycięstwa. Gdzie nas to zaprowadzi, nie wiem. Na pewno nie interesują nas dwa ostatnie miejsca w tabeli.Artur Cielma, trener Intermarche II Zielona Góra

Za tydzień rezerwy Stelmetu Enei BC zmierzą się na wyjeździe z czołowym zespołem grupy D, II ligi Weegree AZS-em Politechniką Opolską. Później w środę, 23 stycznia podejmą w derbach lubuskich równie świetną w tym sezonie Chromę Żary.