Fantastyczny Koszarek to za mało!

Stelmet BC Zielona Góra nie zdołał podbić Ludwigsburga.  We wczorajszym meczu 9. kolejki Ligi Mistrzów ekipa Artura Gronka przegrała 77:87.

Zwłaszcza pierwsza kwarta w wykonaniu Mistrzów Polski była fatalna. Straty z pierwszych dziesięciu minut ciągnęły się za zielonogórzanami przez cały mecz. Przewaga gospodarzy oscylowała najczęściej w okolicach 15 pkt. Dobra końcówka i agresywna gra biało-zielonych pozwoliła nieco zniwelować rozmiary porażki. W statystykach uderza najbardziej liczba aż 21 strat, w tym 7  autorstwa Thomasa Kelatiego.  Na wyróżnienie zasługuje postawa Łukasza Koszarka.  Kapitan rzucił 22 punkty i zanotował 7 asyst. Stelmet nie stracił jednak szans na awans do kolejnej fazy rozgrywek. Już w piątek zielonogórzanie grają w hali CRS hit 11. Kolejki PLK z Anwilem Włocławek.