AZS:

Zadyszka futsalistów?

Persa MOSiR AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego jeszcze do niedawna mogła się pochwalić statusem niepokonanych, teraz ma już na koncie dwie porażki z rzędu.

Najpierw halę przy ul. Prof. Szafrana zdobył aspirujący do ekstraklasy lider I ligi Red Devils Chojnice, który w Zielonej Górze wygrał 5:4. W miniony weekend natomiast podopieczni Macieja Góreckiego znacząco przegrali w Warszawie z AZS Uniwersytetu Warszawskiego 2:5. Bramki, które zielonogórzanie zdobyli były już jedynie honorowymi trafieniami. Tak słabego meczu w wykonaniu swoich futsalistów nie pamięta szkoleniowiec akademików.

Nieraz przegrywaliśmy mecze, ale w stylu, jak w ostatni weekend, to sobie nie przypominam. Naprawdę, nie mieliśmy żadnego argumentu, żeby ten mecz wygrać. Nie było nawet dobrej fazy gry, żeby można było nas pochwalić. Wcześniej, w każdym, nawet przegranym meczu zawsze był ktoś, kto ciągnął ten wózek. Tutaj zabrakło wszystkiego. Od początku do końca.Maciej Górecki, trener Persy MOSiR AZS UZ

Nie tak dawno w Zielonej Górze zastanawiano się, czy zespół sportowo byłby w stanie nawiązać walkę z zespołami z najwyższej klasy rozgrywkowej. Jak twierdzi trener zielonogórzan, pracy wciąż jest sporo, aby podnosić futsalową jakość.

W czterech ostatnich meczach zdobyliśmy tylko 2 punkty. Nie chcę powiedzieć, że jest kryzys, ale trzeba coś zrobić, żeby odbić się od tego dna, bo coś się dzieje niedobrego. Też fakt, że mieliśmy trudniejszych rywali: Leszno, Chojnice, Lubawa, czyli zespoły, które walczą o ekstraklasę. Do tego zespół z Lęborka, który na początku miał trudniejszych rywali, teraz zaczyna punktować. Z Leszna wywiózł 3 punkty. Jak chcemy mówić o ekstraklasie, to takie mecze musimy wygrywać. Wydaje mi się, że jeszcze musimy się zgrywać i sportowo skoczyć o szczebelek wyżej.Maciej Górecki, trener Persy MOSiR AZS UZ

Po dziewięciu kolejkach zielonogórzanie są na 5. miejscu i do lidera z Chojnic tracą 7 „oczek”. W najbliższej kolejce akademicy zagrają przed własną publicznością, wyjątkowo w sobotę. Do Zielonej Góry przyjedzie Auto Wicherek Oborniki. Początek meczu o 19:00.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00