AZS:

Szatnia Akademików: medale lekkoatletów na AMP, nowi trenerzy siatkarzy i piłkarzy ręcznych

Ireneusz Łuczak będzie trenerem pierwszoligowych szczypiornistów AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego! Zmiany także w ekipie siatkarzy. Pierwszym szkoleniowcem będzie Wiktor Zasowski, zaś jego grającym asystentem wracający do Zielonej Góry Robert Bitner!

W Szatni Akademików mówiliśmy także o królowej sportu. Lekkoatleci Uniwersytetu Zielonogórskiego przywieźli z Akademickich Mistrzostw Polski, które odbyły się w Łodzi 7. medali.

Wyniki w kategorii uniwersytetów:

I miejsce:

– Karolina Sygutowska – kula – 12,38 m.  (VIm. – open)

II miejsce:

– Karolina Sygutowska – dysk – 49,38 m.  (Vm. – open)

– Kinga Juszczak – wzwyż – 1,62 m. (XIIm. – open

– Krzysztof Bartczak – kula – 12,84 m. (XIVm. – open)

– Sebastian Jach – oszczep – 54,43 (IXm. – open)

III miejsce:

– Kamila Drozdalska – oszczep – 33,67 m. (IXm. – open)

– Mateusz Kwaśniewski – oszczep – 53,43 m. (xm. – open)

Tym samym reprezentanci naszej uczelni podtrzymali status quo. W ubiegłym roku z AMP-ów też przywieźli 7. medali. Występ podsumował Jerzy Walczak, trener ZLKL Zielona Góra i reprezentacji Uniwersytetu Zielonogórskiego. Rozmowa do zobaczenia powyżej.

Zmiany w szeregach siatkarzy. Miejsce trenera Jakuba Pudzianowskiego zajmie Wiktor Zasowski, dotychczasowy libero akademików, który jednak w nowym sezonie chce skupić się tylko na trenowaniu. Jego grającym asystentem zostanie środkowy Robert Bitner, który ostatnio grał w Astrze Nowa Sól, jednak zdecydował się na powrót do Zielonej Góry. W klubie pozostanie też Maciej Januszewski i Robert Wróbel. Wszystko wskazuje na to, że do zespołu dołączy również Jakub Dalecki. Plan na nowy sezon zakłada utrzymanie zespołu w II lidze.

Szatnia Akademików – Wiktor Zasowski

Schedę po Bronisławie Malym przejmie z kolei Ireneusz Łuczak. Szkoleniowiec znany z pracy z młodzieżą m.in. w Spartakusie Zielona Góra, a ostatnio w zielonogórskim Bachusie. I liga to wyzwanie i bez transferów się nie obejdzie. W Szatni Akademików nowy opiekun szczypiornistów mówił m.in. o tym, na jakich pozycjach oczekiwałby wzmocnień.

Szatnia Akademików – Ireneusz Łuczak

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: