AZS:

Sekcja ju-jitsu w AZS UZ. Dla nowicjuszy i zaawansowanych

AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego to nie tylko sekcje ligowe, ale również sekcje uczelniane. Jedną z nich jest sekcja ju-jitsu, która prowadzi zajęcia z tej obronnej sztuki walki.

Instruktorem jest Grzegorz Jągowski. Treningi odbywają się we wtorki i czwartki. Na zajęcia przychodzą nie tylko studenci.

Ten sport jest dla wszystkich. Przekrój wiekowy jest bardzo zróżnicowany w naszej sekcji. Jest to sport ogólnorozwojowy. Robimy proste rzeczy, jak przewroty, rzeczy zahaczające o lekką atletykę i akrobatykę, bo trzeba być dosyć wysportowanym, żeby uprawiać tę dyscyplinę. Jeżeli ktoś przychodzi z brzuszkiem, to prędzej czy później ten brzuszek straci.Grzegorz Jągowski

Do grupy uczęszcza także Wiktoria Mulka. To uczennica liceum, która pod koniec października w Bolonii sięgnęła po dwa srebrne medale mistrzostw Europy.

Zdobyłam dwa wicemistrzostwa – w Fightingu i Ne-Waza. Fighting to uderzenia, kopnięcia, zaczyna się więc w “stójce”, a potem jest parter. Ne-Waza zaczyna się od parteru.Wiktoria Mulka

Więcej o ju-jitsu na uczelni w całej rozmowie z W. Mulką i G. Jągowskim.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: