AZS:

Podtrzymać dobrą passę na wyjazdach!

Znów daleka wyprawa czeka szczypiornistów AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego. W sobotę akademicy zmierzą się w Olsztynie OKPR-em Warmią Energą.

Przeciwnik sezon zaczął słabo, ale w ostatnich dwóch spotkaniach pewnie i wysoko wygrywał. Marcin Malewski jest w czołówce najskuteczniejszych strzelców I ligi. Z 33. trafieniami plasuje się na trzecim miejscu klasyfikacji. A zielonogórzanie? Dwukrotnie wracali z wyjazdów z punktami. Zwycięstwa odnosili po rzutach karnych.

Jakby nie patrzeć, to więcej punktów zdobywamy na wyjazdach niż w domu. Nie będzie jednak łatwo, bo zespół z Olsztyna miał bardzo słaby początek. Teraz się troszeczkę od tego dna odbił. Ja od początku mówiłem o zaskoczeniu, że zespół z takimi nazwiskami, nawet z przeszłością ekstraklasową, po prostu dołuje. Teraz się odbili od dna, trzeba uważać. Jedziemy po punkty.Cyprian Kociszewski

Cyprian Kociszewski zna smak spadków i awansów z AZS-em. Pamięta czasy, gdy akademicy seryjnie przegrywali na zapleczu Superligi. Jak ocenia dotychczasowe poczynania zielonogórzan? Podopieczni Ireneusza Łuczaka po pięciu meczach są na ósmym miejscu.

W porównaniu do ostatniego naszego występu w I lidze, to muszę być zadowolony, ponieważ po pierwszej rundzie mieliśmy wówczas tyle punktów, co teraz po pięciu spotkaniach. Patrząc jednak na przebieg tych dwóch ostatnich meczów, to nie możemy być zadowoleni, bo powinniśmy mieć punkty po meczu z Poznaniem i powinniśmy mieć komplet punktów po Malborku. Cieszymy się jako beniaminek,  ale powinno być tego więcej.Cyprian Kociszewski

Mecz w Olsztynie z OKPR-em Warmią Energą, która w tabeli jest tuż za AZS-em rozpocznie się o 15:30. Cała rozmowa z “Cypisem” poniżej.

Zobacz więcej
Back to top button
X