Futsaliści też zagrali z WOŚP-em! Na licytacji stanowisko… trenera Drzonkowianki!

Derby miasta w lubuskiej II lidze futsalu dla PKM-u Zachód Persy AZS-u Uniwersytetu Zielonogórskiego. Akademicy pokonali w niedzielę Drzonkowiankę PKM Zachód Racula 10:4.

Pierwsza połowa była bardziej wyrównana. Po 20 minutach był wynik 5:3 dla zielonogórzan.

Chłopaki z AZS-u grają ze sobą dłuższy czas, trenują w hali. Dla nas jest to jakaś nowa przygoda z futsalem. Do przerwy trzymaliśmy się blisko faworytów, ale nie udało się. Zabrakło doświadczenia, ogrania w hali, obycia futsalowego. Myślę, że wstydu nie ma jest progres w stosunku do ubiegłego meczu. Bawimy się dalej.Jacek Marciniak, Drzonkowianka PKM Zachód Racula

Mimo wysokiego zwycięstwa uwagi do swojego zespołu miał Maciej Dudek, trener akademików.

Nie graliśmy fajnie, nie graliśmy w futsal. Zespół gości dużo lepiej wyglądał niż w pierwszym spotkaniu. Część bramek z przypadku, część nam wybronili bramkarze. Na pewno jest dużo do poprawy. Może gdzieś po meczu pucharowym zeszło ciśnienie. Trzeba dużo poprawić.Maciej Dudek, grający trener PKM Zachód Persy AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego

Mecz był połączony z 28. finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wspólna licytacja obu zespołów nosi nazwę „Pakiet prawdziwego kibica” Składa się z możliwości poprowadzenia Drzonkowianki w klasie okręgowej na trawie jako trener, a także wyjazdu z AZS-em na półfinał Akademickich Mistrzostw Polski. Licytacja prowadzona jest do najbliższej niedzieli na Allegro.

Przed meczem m.in. o tej licytacji rozmawialiśmy w “WOŚP-owym Studiu Radia Index” z Markiem Lemańskim, dyrektorem biura klubu AZS UZ.

A w przerwie meczu z Tomaszem Sroczyńskim z Drzonkowianki.

Bramki zdobyli, dla AZS: Ireneusz Butowicz, Dawid Kaczor, Łukasz Hanc (2), Rafał Gronostaj (3), Jakub Turowski (2) i Sebastian Hausler. Dla Drzonkowianki: Paweł Dzikowicz, Jakub Księżniak, Roman Rechun i Tomasz Sroczyński.

Pomeczowa rozmowa z Maciejem Dudkiem i Jackiem Marciniakiem do wysłuchania poniżej.