AZS:

Brydżyści: awans do ekstraklasy? Bardzo byśmy chcieli

5. miejsce po listopadowym zjeździe w I lidze zajmują zielonogórscy brydżyści. Biopax.pl AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego utrzymał lokatę, która daje play-offy.

Akademicy, którzy na mecze I ligi jeżdżą do Skorzęcina w Wielkopolsce, są zadowoleni z dotychczasowych rezultatów. Zdaniem Zofii Miechowicz, kapitan zielonogórzan, to dobra pozycja wyjściowa do ataku.

Wydaje mi się, że plan minimum został wykonany. Trzymamy się w ósemce, która jest spokojna o utrzymanie, mamy dużą przewagę nad miejscem dziewiątym. Zjazd był ciężki, przeciwnicy stawiali twarde warunki. Cieszę się, że tak to się skończyło. Prawie każdy mecz był na ostrzu noża. Tylko jeden wygraliśmy wysoko i zdecydowanie.Zofia Miechowicz, Biopax.pl AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego

Zielonogórzanie jeszcze jeden start w ramach rundy zasadniczej mają zaplanowany w styczniu, a potem czeka ich walka w play-offach. W nich będą atakować zza pleców faworytów.

Awans? Bardzo byśmy chcieli i robimy wszystko, co w naszej mocy. Nie ukrywam, że nie jesteśmy faworytami, bo jest dużo drużyn o większym doświadczeniu i mocniejszym składzie. Wydaje mi się, że możemy powalczyć.Zofia Miechowicz, Biopax.pl AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego

Cała rozmowa z Zofią Miechowicz poniżej.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00