AZS:

AZS też gra z WOŚP!

W ubiegłym roku grano w siatkówkę, tym razem w hali Uniwersytetu Zielonogórskiego królować będzie futsal! W niedzielę, 12 stycznia, podczas imprezy organizowanej w ramach 28. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy o emocje zadbają młodzi piłkarze oraz dorośli.

Najpierw halę przy ul. Prof. Szafrana opanują piłkarscy adepci. Odbędzie się turniej Akademii Piłkarskiej Macieja Murawskiego.

Będzie turniej “żaków”, “orlików”, potem jeszcze starszych dzieci. Pojawią się pewnie też rodzice, dziadkowe, rodziny bliższe i dalsze, a więc hala pewnie wypełni się tak, jak dwa lata temu. Akademia Macieja Murawskiego zapewne przygotuje też ciekawe licytacje koszulek znanych piłkarzy. Będzie też coś słodkiego.Marek Lemański, dyrektor biura klubu AZS UZ

Turniej dzieci od 10:00 do 16:00, zaś ukoronowaniem będzie starcie w ramach II ligi futsalu. W derbach miasta PKM Zachód Persa AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego zmierzy się z Drzonkowianką PKM Zachód Racula.

Można ten mecz na różne sposoby określać: derby miasta, derby regionu. Można też określić go mianem meczu na szczycie, bo lider gra z wiceliderem. Szykuje się fajny mecz, w gronie przyjaciół, osób, które doskonale się znają. Myślę, że ta idea WOŚP będzie najważniejsza, ważniejsza nawet niż punkty.Marek Lemański, dyrektor biura klubu AZS UZ

Początek derbowego spotkania o 17:00. W trakcie imprezy będzie prowadzona zbiórka pieniędzy do puszek, w planie są także licytacje sportowych gadżetów. Więcej o imprezie w całej rozmowie z Markiem Lemańskim.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: