KULTURA:

Końcówka sezonu napakowana atrakcjami. Teatr zaprasza na nowe przedstawienia [AKTUALIZACJA]

Bieżący sezon artystyczny w Teatrze Lubuskim to niemal same premiery. Część spektakli pojawiła się już na deskach, w przygotowaniu kolejne, a do tego prawie gotowy jest program Winobraniowych Spotkań Teatralnych.

W najbliższych miesiącach na afiszach możemy się spodziewać sztuk z lokalnym i międzynarodowym akcentem, a także inscenizacji kojarzonych z kanonem szkolnych lektur.

– Przed nami jeszcze sporo pracy. Mieliśmy dwie premiery – kilka dni temu „Oświadczyny/Niedźwiedź”, tydzień wcześniej „Dżama. Arabska noc”, za chwilę „Cierpienia młodego Wertera” (dokładniej spektakl “Być jak młody W.”, inspirowany utworem Goethego – przyp. red.), start prób nad belgijską sztuką „Motyle” francuskiej reżyserki. Jeszcze przygotujemy 28 maja plenerowe widowisko dotyczące wydarzeń zielonogórskich. Także pracowita końcówka sezonu, a potem bardzo solidna analiza tego, co będzie przez najbliższe pięć lat. Niedługo precyzyjnie ogłoszę, jakie będą te plany – mówi Robert Czechowski.

Tak dalekosiężne, rozłożone w czasie plany wynikają m.in. z tego, że Robert Czechowski został dyrektorem Teatru Lubuskiego na następną kadencję. Tymczasem wielu widzów z regionu wyczekuje pierwszych informacji o Winobraniowych Spotkaniach Teatralnych. Prezentujemy je więc słowami dyrektora:

– Program na 90% już jest zapięty, na pewno przed końcem sezonu go ogłosimy. Może w maju, najpóźniej w czerwcu, ale ze sprzedażą będziemy ostrożni. Rzeczywiście, bilety znikają w dwa, trzy dni. Trzeba dać szansę też tym, którzy po wakacjach przyjadą spragnieni twarzy warszawskich, serialowych aktorów.

Jeden z najnowszych spektakli Lubuskiego Teatru – „Oświadczyny/Niedźwiedź” – będzie wystawiony 28 kwietnia o godzinie 19:00 w ramach premiery studenckiej. Po szczegóły odsyłamy na stronę teatr.zgora.pl.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: