Kultura

Offowa twórczość tkana na Fabrycznej

Tkalnia Kreatywności to świeżak na kulturalnej mapie miasta, który ofertę Zielonej Góry ma uzupełnić o offowe spotkania ze sztuką.

Tkalnia Kreatywności działa od dwóch miesięcy przy ul. Fabrycznej 13. To ma być miejsce, w którym można się zetknąć z offową twórczością.

Jest taka oddolna chęć spotykania się przy sztuce. Ludzie chcą się spotkać, porozmawiać, a przy okazji popatrzeć na coś, co lokalni artyści tworzą. To się super przyjęło. Mieliśmy poza wystawami różne koncerty, spontaniczne spotkania – mówił Adam Marciszonek, przedstawiciel Tkalni Kreatywności.

Tkalnia chce integrować środowisko artystyczne. Jednego dnia może odbyć się wernisaż, a tuż po nim koncert. Tak będzie 6 maja. Najpierw o 19:00 odbędzie się wernisaż wystawy Sylwii Kalinowskiej, a następnie o 21:00 wystąpi zespół Mate. Do końca tego tygodnia można natomiast oglądać wystawę Zofii Ahrens.

To jest bardzo ciekawa wystawa wielkich i mniejszych obrazów w technice laki, którą artystka studiowała w Wietnamie. Dla studentów, chociażby naszego Wydziału Artystycznego jest to ciekawa rzecz, do zobaczenia jeszcze do końca tygodnia – zachęca Monika Pirtań z Tkalni Kreatywności.

13 maja w Tkalni zaplanowane są warsztaty z psycholożką dla rodziców w różnym wieku, natomiast 4 czerwca zorganizowany zostanie II Kiermasz Handmade’owców. Organizatorzy zachęcają lokalnych wytwórców i rękodzielników do zgłaszania się.

Cała rozmowa z Moniką Pirtań i Adamem Marciszonkiem poniżej. Tkalnia Kreatywności ma też swój fanpage na Facebooku.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: