MUZYKA:

Zacznie się z wysokiego C! Grupa MoCarta i Reed Connection otworzą Lubuski Festiwal Muzyczny

To będzie miesiąc pełen muzyki na wysokim poziomie. Lubuski Festiwal Muzyczny z powodzeniem odbywa się od kilku lat i przyciąga melomanów, którzy słuchają zarówno klasyki, jak i muzyki popularnej. Inauguracja festiwalu już w tę sobotę, z wyjątkowym gościem!

Pierwszy festiwalowy koncert zagra Grupa MoCarta. Ten kwartet smyczkowy zasłynął w Polsce i na świecie z muzyki niekoniecznie poważnej. Na scenie auli Uniwersytetu Zielonogórskiego wystąpi razem z zespołem Reed Connection. To trio muzyków, które świętuje w tym roku swoje 10-lecie.

Wspólnie z nami Grupa MoCarta wykona program, w zasadzie program kabaretowy. Będzie dużo śmiechu. Serdecznie zapraszam, którzy mogą, którzy mają jeszcze czas. Grupa MoCarta to bardzo duży ewenement artystyczny, grupa robiąca światową karierę. Zaraz po naszych koncertach lecą do Francji, Niemiec, Meksyku Luksemburga. To szczęście, że udało nam się ich zabukować do Zielonej Góry i że mamy występ razem z nimi.Michał Mogiła, prezes stowarzyszenia „Zdolni do Wszystkiego”, muzyk zespołu Reed Connection

Inauguracyjny koncert Lubuskiego Festiwalu Muzycznego – 11 maja o godzinie 19:00 w auli UZ przy Podgórnej.

Artyści z Reed Connection są bardzo dobrze znani lubuskiej publiczności. Często grają koncerty charytatywne, przybliżają muzykę również podopiecznym domów dziecka. A w ramach festiwalu z myślą o najmłodszych przygotowali koncerty z muzyką z filmów i bajek.

Fantastyczny projekt, który promujemy od jakiś pięciu, sześciu miesięcy. W Zielonej Górze na te koncerty disneyowskie miejsc nie ma od dawna. To piękny koncert, muzyka z naszego dzieciństwa, muzyka naszych skojarzeń, wyobraźni. To muzyka grana w pięknym składzie, którą zaaranżował nasz fagocista z orkiestry, Adam Męczywór. Grają filharmonicy zielonogórscy. Premiera była kilka miesięcy temu, w grudniu, spotkała się z bardzo pozytywną krytyką, dostaliśmy dużo komentarzy na Facebooku, że koncert się podobał. Teraz startujemy 1 czerwca, w szpitalu. Mamy również plan, żeby pojechać do domów dziecka.Michał Mogiła

Poza Zieloną Górą miejscem Lubuskiego Festiwalu Muzycznego będzie Łagów Lubuski. Wydarzenie potrwa do 6 czerwca. Program – na stronie lubuskifestiwalmuzyczny.com.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: