MUZYKA:ZIELONA GÓRA:

Święta i sylwestra spędźmy z filharmonią. Będą następne koncerty online

Repertuar Filharmonii Zielonogórskiej w tym sezonie możemy usłyszeć w mediach społecznościowych. Transmisje koncertów odbywają się między innymi w weekendy. Jest to wymuszone sytuacją epidemiczną, która uniemożliwia melomanom wizytę w filharmonii. Koncerty online mają jednak swoją pozytywną stronę – liczba widzów, którzy oglądają transmisję, wielokrotnie przewyższa liczbę osób, które mogłyby zmieścić się w sali.

Jutro o 19:00 filharmonia zaprasza na koncert z cyklu „Mistrzowie polskiej wiolinistyki”. W planach są także występy świąteczne i sylwestrowe.

Wszystkich państwa zapraszamy w wieczór wigilijny, 24 grudnia o godzinie 21:00. Specjalnie dla wszystkich – nadzwyczajny koncert kolędowy. Koncert sylwestrowy – oczywiście w sylwestra, o godzinie 19:00.

Jak w praktyce wyglądają teraz próby i występy muzyków?

Po pierwsze, próbujemy właściwie z połową orkiestry. Czyli na estradzie są ludzie, którzy się zmieszczą. Przede wszystkim zachowujemy odległości dwumetrowe. Druga sprawa – wszystkie instrumenty smyczkowe próbują w maseczkach. Dopuszczone są do gry instrumenty dęte. Wiadomo, że tutaj o maseczkach nie ma mowy, ale muzycy, którzy grają na tych instrumentach, są odgrodzeni od reszty.

Koncerty są bezpłatne, jednak filharmonia zachęca do zakupu „cegiełek”. Jest to forma finansowego wsparcia instytucji.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: