MUZYKA:

Cudze chwalicie…

Pierwszym pozytywnym doznaniem jest już samo opakowanie – w Polsce nigdy nie przyjął się proceder sprzedawania singli i EPek na taką skalę, jak albumów. Tym większy plus dla zespołu za staranne wydanie tego krążka.

Po włożeniu płytki do odtwarzacza miłe wrażenia potęgują się – dostajemy douszną dawkę gitarowego, nu-metalowego grania. Dość często słyszy się porównania tej grupy do Guano Apes czy Evanescense, jednak podyktowane jest to raczej faktem, iż tak w 2PU, jak i wyżej wymienionych grupach miejsce za mikrofonem okupuje kobieta. Zresztą Iza Miedejszo w tej roli naprawdę świetnie sobie radzi, jej głos bardzo dobrze komponuje się z brzmieniem zespołu.

Cztery utwory w niecałe czternaście minut – tak prezentuje się bilans czasowy na tym wydawnictwie. Zespół brzmi profesjonalnie, każda z zaprezentowanych piosenek zdradza też potencjał komercyjny – refreny takie jak te w „Chora Gra” czy „”Twoja Wina” (mój osobisty faworyt) z pewnością będą Was prześladować jeszcze jakiś czas po przesłuchaniu.

Mimo, że muzyka, jaką oferuje zielonogórska formacja zazwyczaj nie trafia do mnie w ogóle, tym razem dałem się wciągnąć w te dźwięki. To, jak materiał sprawdza się na żywo, będzie można sprawdzić już 22 listopada w klubie Kawon. Do tego czasu warto zapoznać się z tym wydawnictwem. „Twoja wina” to porcja muzyki, która ma szanse zaskarbić sobie sympatię naprawdę wielu słuchaczy.

Autor: Michał Stachura

Zobacz więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
0:00
0:00