KSIĄŻKA:

Jesienna zaduma w „Norwidzie”. Promocja poezji Marzeny Więcek

Jest znana jako dyrektor festiwalu Quest Europe oraz Akademii Twórczych Poszukiwań i reżyserka. Film nie jest jednak jedynym obszarem jej działalności. Marzenie Więcek bliska jest również fotografia oraz poezja. Swoje najnowsze utwory będzie promowała w bibliotece Norwida.

Książka „Hekabe suka liże wiatr” jest trzecim tomikiem wierszy autorki. Poprzednio wydała książkę „Przechowalnia” (2003 r.) i „Gra w cyrkiel” (2007 r.). Uzupełnieniem poezji są fotografie związane z tematem utworów.

Częściowo wiersze powstały inspirowane zdarzeniami, których ślad został w tych fotografiach. Pomyślałam, że to będzie najwłaściwsze, jak te fotografie będą graficznie uzupełniały teksty. Trochę w tych wierszach jest na pewno o tym, co się dzieje na świecie i to, co mnie dotknęło. Nie tylko z opisywania rzeczywistości w mediach, ale również to, czego miałam okazję dotknąć bezpośrednio, na przykład będąc w Kambodży w obozach śmierci i rozmawiając z ludźmi, którzy to przeżyli. Takie tematy też są, jest tam też sporo o moich przyjaciołach, moim synu.Marzena Więcek

Podczas promocji książki wiersze, oprócz samej autorki, przeczyta aktorka Marzena Trybała. Współpracowała z Marzeną Więcek w trakcie kręcenia filmu „Kolekcja sukienek”. Jest również miłośniczką jej poezji.

Wiedziałam, że jest to człowiek renesansu, ponieważ zostałam obdarowana dwoma tomikami poezji Marzenki. Bardzo mi się one podobały. Zastanawiałam się, skąd w tak młodej osobie tyle ciekawych spostrzeżeń i sposobu wyrażania impresji na temat tego świata, życia, człowieka, przyrody i w ogóle całego zjawiska zwanego światem. Teraz, jak Marzenka zaproponowała mi, żeby przeczytać wiersze, bardzo się ucieszyłam, tym bardziej, że jeden jest zadedykowany mnie.Marzena Trybała

Spotkanie dotyczące tomiku poezji Marzeny Więcek odbędzie się dziś, 3 października o 18:00 w sali im. Janusza Koniusza w bibliotece Norwida. Będzie mu towarzyszyć koncert w wykonaniu autorki wierszy oraz Dominika Rajchela i Mariusza Pondela.

O twórczości Marzeny Więcek posłuchacie również w poniższym materiale.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

SKOMENTUJ ARTYKUŁ

Tagi
Zobacz więcej
Back to top button
Close
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: