AUDYCJE 96 FM:

Poczytomy Sienkiewicza po ślonsku? [ Zielona Góra czyta z Indexem]

Nasz Bachus jest jeden i nazywa się Marcin Wiśniewski. Pochodzi wprawdzie ze Śląska i po śląsku nam poczyta w kolejnym odcinku audycji Zielona Góra czyta z Indexem , ale tak naprawdę od wielu lat jest już nasz- zielonogórski. 

 
Marcina Wiśniewskiego znają wszyscy zielonogórzanie. Od wielu już lat pełni rolę Bachusa podczas Winobrania. Ubrany w szaty i wieniec przejmuje na jakiś czas rządy w naszym mieście. Ostatnio Marcina jest mniej. Zmienił tryb życia, schudł. Są tacy, którzy twierdzą, że nie przypomina już boga winnej latorośli i wina. Czy rolę przejmie ktoś inny?

Zielona Góra czyta z Indexem 08.06.2017 r., cz. 1

Nam też jest dobrze i nie wyobrażamy sobie nikogo innego w tej roli. Bachusem się po prostu jest! Co spowodowało, że jest go mniej?

Zielona Góra czyta z Indexem 08.06.2017 r., cz. 2

Marcin Wiśniewski jest zajętym człowiekiem. Rola Bachusa nie jest jedyną, którą pełni. Na co dzień zajmuje się organizacją imprez, poza tym jest tatą dwójki dzieci. Jego życie jednak kręci się wokół grania. O byciu aktorem marzył już dużo wcześniej.

Zielona Góra czyta z Indexem 08.06.2017 r., cz. 3

Na szczęście na co dzień nasz gość znajduje też czas na czytanie. Posłuchajcie, do jakich książek go ciągnie?

Zielona Góra czyta z Indexem 08.06.2017 r., cz. 4

Książki były w jego życiu od zawsze. Chętnie wspomina babcię, która co wieczór opowiadała bajki.

Zielona Góra czyta z Indexem 08.06.2017 r., cz. 5

Od babci się wszystko zaczęło, a później weszło w krew. Z rozbrajającą szczerością opowiada o tym, że czytanie jest fajne.

Zielona Góra czyta z Indexem 08.06.2017 r., cz. 6

Sienkiewicza pewnie by ucieszyły te słowa. Mimo że lubił czytać jego powieści, mistrzem pióra był dla niego Bułhakow. Jest jeszcze jedna książka, którą wspomina szczególnie.

Zielona Góra czyta z Indexem 08.06.2017 r., cz. 7

Książka czytana z pokolenia na pokolenie- coś pięknego. Dzieci naszego Bachusa lubią czytać książki, czy polubią również te pisane przez Sienkiewicza?

Zielona Góra czyta z Indexem 08.06.2017 r., cz. 8

Na 96 fm proza Sienkiewicza ma się dobrze. Jak zareagowałby autor, gdyby usłyszał fragment czytany po śląsku? Myślę, że z uśmiechem. Marcin umie godać po ślonsku, toteż zgodził się i poczytać.

Zielona Góra czyta z Indexem 08.06.2017 r., cz. 9

Teraz już przechodzimy do fragmentu, w którym Petroniusz udał się wraz z augustianami na Palatyn. Martwił się, że Tygellin wymyśli nową zasadzkę na Ligię.

Zielona Góra czyta z Indexem 08.06.2017 r., cz. 10

Zbliżamy się do końca powieści, która liczy sobie siedemdziesiąt cztery rozdziały plus epilog. Pytanie na dzisiaj? Co znaczy tytuł? Losowanie nagrody odbędzie się w ostatnim tygodniu czerwca. Piszcie w prywatnej wiadomości na naszym fanpage’u.

 
Kolejny odcinek już za tydzień o 10.30 na fali 96 fm!

 
Akademickie Radio Index wraz z Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli w Zielonej Górze wspierają kierunki polityki oświatowej państwa na rok szkolny 2016/2017, w tym szczególnie, upowszechnianie czytelnictwa.

 

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: