ZIELONA GÓRA:

Zielona Góra podejmuje taneczne wyzwanie – turniej Tancbuda Challenge!

Tancerze są już gotowi na Tancbuda Challenge. Przez cały weekend Zielona Góra będzie gościć zespoły z różnych zakątków Polski. Turniej odbywa się po raz drugi, ale zdobył już uznanie w kraju.

Jeden ze sprawców tego tanecznego zamieszania – Filip Czeszyk ze Spoko Family – przyznaje, że na renomę imprezy pracuje się pod każdym względem. Ważne są na przykład nowe pomysły. Te, na które organizatorzy wpadli przy tegorocznym Tancbuda Challenge, powinny ucieszyć zawodników i widzów.

Chociażby głosowanie na nagrodę publiczności – coś, czego nie było jeszcze nigdzie. Będzie to internetowe głosowanie, gdzie będzie można wybrać ekipę, która najbardziej spodobała się widzom. Ale jest mnóstwo takich rzeczy – wydaje mi się, że to kwestia otwartości i przyjaznej atmosfery, która tutaj panuję. Mówię na przykład o tym, że tancerze, którzy przyjadą do Zielonej Góry, będą mieli darmową komunikację MZK. W żadnym mieście w Polsce nikt na to nie wpadł.Filip Czeszyk

Energia, która płynie z występów tancerzy, udziela się miastu. Wiceprezydent Dariusz Lesicki widzi w turnieju tanecznym dużą szansę na wypromowanie Zielonej Góry i rozwój młodych mieszkańców.

Mam nadzieję, że Zielona Góra będzie Mekką, do której będą przyjeżdżali, a Tancbuda będzie miejscem, które skupi najlepszych tancerzy w Europie i na świecie. Jako miasto chcemy to wspierać, bo wiemy doskonale, że trudno odciągnąć młodzież od komputera. A jeżeli młodzi ludzie będą chcieli ruszać się i tańczyć, to są to dobre perspektywy na to, aby rozwijali się normalnie.Dariusz Lesicki

Turniej rozegra się przez całą sobotę i niedzielę, w oba dni od godziny 10:00. Zobaczymy go zarówno na żywo przy ulicy prof. Szafrana 6, jak i w jednej ze stacji telewizyjnych.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: