ZIELONA GÓRA:

WOŚP na sportowo i z kulturą! Atrakcje w Drzonkowie i obiektach MOSiR-u

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy promuje nie tylko dobroczynność, ale i zdrowy styl życia. 28. Finał WOŚP będzie więc pełen atrakcji sportowych. A jeśli sport w Zielonej Górze, to m.in. ośrodek w Drzonkowie oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Co przygotowały obie instytucje?

WOSiR postanowił połączyć kulturę i sport. Nawiązał współpracę z Regionalnym Centrum Animacji Kultury. W hali sportowej ośrodka będzie występować m.in. Lubuski Zespół Pieśni i Tańca.

Ubogacamy program artystyczny. Będą trzy występy Lubuskiego Zespołu Pieśni i Tańca, zespoły artystyczne, to wszystko okraszone piękną muzyką. Mamy przygotowany sześciogodzinny, duży program, gdzie trudno się będzie nudzić. Będą pokazy taneczne, sportowe, również seniorzy z Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Będą licytacje, również catering – jedzenie, kawa, herbata, wszystko przygotowane przez panie z Drzonkowa i Raculi.Bogusław Sułkowski, dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Drzonkowie

Ponadto w Drzonkowie będą otwarte inne obiekty sportowe. Za wrzut do orkiestrowej puszki skorzystamy na przykład z jazdy konnej, pływalni bądź groty solnej.

Podczas finału WOŚP w wielu miastach Polski odbywa się bieg „Policz się z cukrzycą”. Zielona Góra też w nim startuje. Za organizację zawodów odpowiada m.in. Radosław Brodzik.

12 stycznia o godzinie 12:00 startuje 14. bieg „Policz się z cukrzycą”. Jak zwykle w szczytnym celu – zbieramy na pompy insulinowe dla kobiet w ciąży, które niestety potrzebują takiego wsparcia ze względu na swój stan zdrowia. Jak zwykle zielonogórzanie wspaniale się skrzyknęli. Jak zwykle mamy ogromne wsparcie naszych dobrych zielonogórskich serc. Mamy wspaniałe koszulki o pięknym, pomarańczowym kolorze, dla każdego przepiękny medal, słodziutki poczęstunek. I przede wszystkim również mamy miasteczko zdrowia. Tam będzie można rozmawiać o cukrzycy, zasięgnąć porad lekarzy.Radosław Brodzik, organizator biegu „Policz się z cukrzycą”

Bieg „Policz się z cukrzycą” kolejny raz wystartuje spod hali tenisowej. Tym razem biegacze ruszą w stronę stadionu lekkoatletycznego. Poza tym w Centrum Rekreacyjno-Sportowym kilometry na rowerach wykręcą uczestnicy maratonu indoor cycling. Swój udział zapowiedział już Andrzej Huszcza.

Download (DOCX, 201KB)

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X