ZIELONA GÓRA:

Więcej chętnych niż miejsc. Tak wyglądają przygotowania do 28. finału WOŚP

Zielonogórski sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy nabiera wiatru w żagle! Pomagał rejestrować osoby, które chcą zostać wolontariuszami i wziąć udział w styczniowej zbiórce pieniędzy.

Sztab zadeklarował, że będzie mieć 350 ochotników. Chętnych jest oczywiście więcej.

Czasami jak brakuje nam miejsc, a są jeszcze chętni, wnioskujemy bezpośrednio do Jurka Owsiaka, do sztabu w Warszawie i jakieś 20, 30 osób dodatkowo czasami jeszcze dostajemy. Każda osoba dostanie oczywiście puszkę, identyfikator, ale teraz dopiero się rejestruje, później – ostateczne szkolenie i rozdanie wszystkich atrybutów wolontariusza. Jest dopiero początek – rejestracja, podpisy, wszystkie formalności.Filip Gryko, szef sztabu WOŚP w Zielonej Górze

Frekwencja w ratuszu dopisała. Chętnych do bycia wolontariuszem było wielu dorosłych oraz dzieci.

Równolegle z rejestracją wolontariuszy sztab tworzy program miejskiego finału  Orkiestry. Będą niespodzianki – zapowiedział Paweł Wysocki, członek sztabu WOŚP.

Naprawdę będzie się działo. Mamy fajną osobę prowadzącą, ale o tym już niebawem. Gwiazdy już powoli dopinamy, powoli zaczynamy zbierać fanty. Jeżeli więc ktoś miałby fajne fanty, które możemy wylicytować czy na scenie głównej, czy na Scenie Otwartych Serc (bo przypomnę, że tak jak w poprzednich latach, będą dwie sceny), to będziemy dawać gadżety i na małej, i na dużej scenie. Będziemy mieli również namiot licytacyjny przy ratuszu, więc zapraszamy wszystkich, którzy chcą pomóc.Paweł Wysocki

Uczestnicy kwesty wyjdą na ulice z orkiestrowymi puszkami 12 stycznia. Celem zbiórki będzie dziecięca medycyna zabiegowa. Nie zabraknie też atrakcji, które sztab będzie stopniowo ujawniał.

autorzy: Aleksandra Pietruszewska, Jerzy Jackowski, Marcin Fijałkowski

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

SKOMENTUJ ARTYKUŁ

Tagi
Zobacz więcej
Back to top button
Close
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: