ZIELONA GÓRA:

Stołówka dla III LO na ukończeniu. Apetyt rośnie w miarę… czekania!

To była jedna z ostatnich inwestycji oświatowych, które wygrały w budżecie obywatelskim Zielonej Góry. Ostatnich, ale nie mało ważnych. W trakcie budowy jest stołówka dla uczniów III Liceum Ogólnokształcącego.

O tym, dlaczego szkoła potrzebuje takiego miejsca, mówi Jacek Budziński, radny i nauczyciel w III Liceum Ogólnokształcącym:

Mamy ponad połowę dojezdnych uczniów. Lekcje trwają do godziny 16:00, więc uczniom wydawało się, że najlepszym rozwiązaniem będzie budowa stołówki. Zebrali największą ilość podpisów. Trochę to trwało, bo przetarg dopiero po dwóch latach przyniósł efekt. Stołówka powstaje od wiosny tego roku. Do końca sierpnia, maksymalnie do połowy września powinna już być gotowa. Będą tam obiady w formie cateringowej, smaczne i na kieszeń każdego ucznia.Jacek Budziński

W stołówce zmieści się ok. 150 osób. Budynek ma już miejsce do wydawania posiłków, miejsce na kuchnię, a dojściem do niego jest łącznik z budynkiem szkoły.

Stołówka będzie czynna już w tym roku szkolnym. Liceum planuje również wydłużyć jedną z przerw do 30 minut, by uczniowie mogli zjeść obiad bez pośpiechu.

Nie jest to pierwsze zadanie, które wywalczyła dla siebie młodzież z „Trójki”. Samorząd szkolny przeforsował wcześniej pomysł budowy sali gimnastycznej.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

SKOMENTUJ ARTYKUŁ

Tagi
Zobacz więcej
Back to top button
Close
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: