ZIELONA GÓRA:

Spotkanie przy kawie z tęczą w tle

W październiku miał miejsce pierwszy w Zielonej Górze marsz równości. Jego organizatorem było stowarzyszenie „Instytut Równości” z Mateuszem Krobskim i Kacprem Kubiakiem na czele. Wydarzenie przyciągnęło na ulice Zielonej Góry setki osób, które wspierały prawa mniejszości seksualnych. Ideę marszu poparł także prezydent Janusz Kubicki. Instytut Równości nie kończy swojej działalności i organizuje kolejne wydarzenia. Co tym razem?

Tym razem będzie nieco spokojniej, bo w planach są spotkania przy kawie.

W każdą sobotę w siedzibie Lubuskiego Stowarzyszenia na Rzecz Kobiet „BABA” organizować będziemy spotkania dla osób LGBT i sojuszników. To miejsce, gdzie będzie można po prostu porozmawiać i wzajemnie wesprzeć się – wyjaśnia Mateusz Krobski, prezes Instytutu Równości.

Jak dodaje działacz, podczas spotkań każdy chętny będzie mógł zapisać się do stowarzyszenia i zostać jego oficjalnym członkiem. Sobotnie spotkania przeznaczone są głównie dla dorosłych, ale o młodzieży też nie zapomniano.

Regularnie będziemy również organizować spotkania dla młodzieży LGBT. Spotkania będą miały charakter warsztatowy i prowadzone będą przez socjoterapeutę – dodaje Krobski.

Oba wydarzenia będą miały charakter otwarty.

Pierwsze spotkanie dla młodzieży będzie miało miejsce 16 listopada o godzinie 15.45 w sali Animacyjnej „Biblioteki Pana Kleksa” Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Cypriana Norwida w Zielonej Górze (al. Wojska Polskiego 9) – wydarzenie na facebooku.

Pierwsze spotkanie dla dorosłych odbędzie się w sobotę 17 listopada o godz. 18 w siedzibie Lubuskiego Stowarzyszenia na Rzecz Kobiet „BABA” (ul. Stary Rynek 17) – wydarzenie na Facebooku.

Informacje o kolejnych wydarzeniach będą pojawiały się na bieżąco na stronie Instytutu Równości.

 

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X