ZIELONA GÓRA:

Rowerzyści kontra miłośnicy kolei

Budowa trasy rowerowej oznaczałaby rozbiórkę zabytkowych torów. – Nie można do tego dopuścić – przekonuje Mieczysław Bonisławski z Polskiego Towarzystwa Krajoznawczego. – Ten pomysł spowoduje zniszczenie zabytkowego układu kolejki. Moim zdaniem jest on warty zachowania. Można zrobić jednio obok drugiego., ale bez niszczenia tego układu przestrzennego, bez zniszczenia kolei. Jeśli to zniszczymy, nie będziemy mieli czego pokazywać – dodaje nasz rozmówca.
 
Projektowi połączenia budowli z trasą rowerową sprzeciwia się Stowarzyszenie „Rowerowa Góra”.  Według zielonogórskiego cyklisty, Roberta Górskiego, ten pomysł jest nierealny. – Jest to niemożliwe, ponieważ zabrania się takich praktyk, jest to niebezpieczeństwo dla rowerzystów. Wystarczy pojechać do Wrocławia czy do Gorzowa i przejechać się rowerem po torowisku tramwajowym. Naszą akcję popierają środowiska osób niepełnosprawnych, ponieważ będzie to doskonała trasa bez barier architektonicznych. Będzie to duże ułatwienie do samodzielnego poruszania się dla osób na wózkach  inwalidzkich – twierdzi Robert Górski.
 
Rowerowa Zielona Góra zebrała około  2,5 tysiąca podpisów pod petycją do władz miasta. Deklarację poparcia projektu można złożyć w każdym sklepie rowerowym na terenie Zielonej Góry.

Autor: Marta Sikora

Zobacz więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
0:00
0:00