WAŻNEZIELONA GÓRA:

Remonty dróg: W przyszłym tygodniu koniec prac na Kupieckiej. Prosta już przejezdna

Zielonogórskie Wodociągi informują, że od wtorku ul. Prosta jest już dostępna dla ruchu samochodowego, a w środę rozpoczną się prace na rondzie przy Enei na Zaciszu, objazd będzie możliwy pobliskim parkingiem.

Tymczasowa organizacja ruchu na Zaciszu przewidziana jest do końca listopada. Ponadto w przyszłym tygodniu planowane jest zakończenie robót na ul. Kupieckiej – chodzi odcinek od Zamkowej do Westerplatte.

Zmiany mają też odzwierciedlenie w komunikacji miejskiej. Od jutra autobusy linii nr 5 pomiędzy przystankami Wyczółkowskiego i Elżbietanki będą kursowały w obu kierunkach ulicą Prostą, Działkową i Zjednoczenia. Ponadto przywrócona zostanie trasa linii nr 12, od pętli przy ul. Wyczółkowskiego, przez Prostą i Działkową do Zjednoczenia i dalej dotychczasową trasą. MZK informuje też, że na trasie objazdu przez aleję Wojska Polskiego pozostają linie nr 10, 39 i N3 z uwagi na brak przejazdu ulicą Zacisze. Ponadto przywrócone zostaje funkcjonowanie przystanków: Prosta, Agrestowa, Porzeczkowa, Kręta i Działkowa.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00