UCZELNIA:WAŻNEZIELONA GÓRA:

Dla Ani i Martyny, dla idei transplantologii! Pobiegli już po raz dziewiąty [WIDEO]

Dopisała pogoda i uczestnicy! W niedzielne przedpołudnie przez Park Poetów przebiegli lub przeszli uczestnicy 9. edycji Biegu dla Transplantacji, a właściwie finału tego wydarzenia, bo najpierw od poniedziałku do piątku uczestnicy 6-kilometrową trasę pokonywali o dogodnej dla siebie porze, a wyniki zdalnie przesyłali organizatorom.

W niedzielę wystartowali ci, którzy lubią rywalizację ze startu wspólnego. Najszybciej z trasą poradził sobie Michał Błoński, dla którego był to debiut w Biegu dla Transplantacji.

Do biegu namówił mnie mój kolega, który tu biega cyklicznie. Fajna, crossowa trasa, z jednym sporym podbiegiem, na zbiegach można było wyluzować. Trasa dla amatorów wymagająca, ale szybka i ciekawa.

Najszybszą kobietą na mecie była Marta Masternak, która w Biegu dla Transplantacji bierze udział co roku.

Trasa świetna, lubię biegać crossy, bo mieszkam i biegam na wsi, więc to moje naturalne warunki. Dla mnie tylko trochę za krótka. Fajnie, że biegniemy w lesie, a nie na stadionie.

Organizatorzy cieszyli się ze świetnej frekwencji. Mówi Małgorzata Ratajczak-Gulba, kierowniczka Biura Promocji Uniwersytetu Zielonogórskiego.

Mamy 288 zawodników na liście, ponad 70 poszło trasą zdalną, a ze startu wspólnego ruszyło ponad 180 zawodników. Jesteśmy bardzo zadowoleni, a co najważniejsze uzbieraliśmy ponad 16 tys. zł.

Dochód z imprezy od lat zasila podopieczne stowarzyszenia „Nerka” – Anię i Martynę. Materiał wideo z biegu zobaczycie na wZielonej.pl.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00