ZIELONA GÓRA:

Prezydent: jeśli M.Trubacz czuje się obrażony to przepraszam

– Lepiej osiągnąć tzw. zgniły kompromis niż doprowadzić do konfrontacji, która nikomu by nie służyła – mówi o porozumieniu ze związkowcami Janusz Kubicki.

Przypomnijmy, jeszcze przed końcem roku prezydent spotkał się ze związkowcami i w wyniku porozumienia przyjęto podwyżki dla pracowników spółek podległych miastu w wysokości 140 zł brutto. W audycji Prezydent na 96 FM gospodarz miasta komentował tę sprawę.

Jeden ze słuchaczy zapytał także prezydenta, czy ten zamierza przeprosić szefa związkowców zielonogórskich wodociągów  Mirosława Trubacza, za słynny wpis na Facebooku, dotyczący jego zarobków.

Nie zabrakło także spraw dotyczących inwestycji w mieście i oświaty. Projekt reformy wzburzył wielu nauczycieli oraz rodziców. Jednak w Zielonej Górze na chwilę przed decyzją prezydenta Polski o podpisaniu reformy lub nie – Janusz Kubicki uspokaja.

Rodzice boją się o to, że ich dzieci będą przenoszone pomiędzy szkołami i budynkami. Strach przynosi również wizja utraty pracy przez wielu nauczycieli. Dodatkowym problemem mogą być te związane z przekształceniem placówek. Janusz Kubicki w audycji Prezydent na 96 FM przypomniał, że zmiany będą etapowe.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

SKOMENTUJ ARTYKUŁ

Tagi
Zobacz więcej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
Close
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: