ZIELONA GÓRA:

Poznaj historię Zielonej Góry z harcerzami. W niedzielę rusza gra miejska!

Pogoda na zewnątrz coraz bardziej sprzyja spacerom. Można je połączyć z poznawaniem historii miasta, do czego nakłaniają harcerze z ZHP. Wymyślili Zielonogórską Turystyczną Grę Miejską, która ma przybliżyć ciekawe zakątki, a przy okazji nauczyć poruszania się w terenie przy pomocy mapy.

Gra będzie polegać na wędrówce do punktów zaznaczonych na mapie. W pobliżu każdego punktu znajdzie się kod QR, który zeskanujemy poprzez aplikację w telefonie. Dzięki temu uzyskamy dostęp do materiałów przygotowanych przez harcerzy, np. słuchowisk.

Będą dostępne różne ciekawostki – słuchowiska, które nagrywaliśmy, oraz taki ciekawy element – fragmenty współrzędnych, które doprowadzą uczestników gry na metę.Sara Szczegóła, przewodniczka, współorganizatorka gry miejskiej

Trasa gry będzie prowadzić przez takie miejsca, jak cmentarz żydowski, domki winiarzy i Wieża Łaziebna. – Zapraszamy wszystkich mieszkańców. Jedyne, czego potrzebują, to telefon albo tablet z dostęp do internetu – dodaje Gabriela Bilińska. W grze można wziąć udział w pojedynkę lub w grupach, maksymalnie 8-osobowych.

Premiera Zielonogórskiej Turystycznej Gry Miejskiej – w niedzielę, 10 marca w południe. Mapa do gry będzie dostępna w Centrum Informacji Turystycznej w ratuszu. Stamtąd również zawodnicy wyruszą w miasto.

Gra jest elementem projektu „Znak Służby Pamięci”. Realizują go harcerze w wieku licealnym, a po jego przeprowadzeniu otrzymają odznaki.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00