KULTURA:ZIELONA GÓRA:

Porozmawiajmy o Polakach i niepodległości. Lekcje obywatelskie w Lubuskim Teatrze

To spotkania dla ludzi z ułańską fantazją i ze szlachetnością rycerza. W Laboratorium Twórczym Lubuskiego Teatru rozpoczyna się cykl lekcji obywatelskich. Będą one refleksjami nad tym, jaką mieliśmy i mamy rolę w społeczeństwie.

Spotkania są skierowane do młodzieży.

Staramy się przede wszystkim pytać młodych – licealistów, absolwentów szkół podstawowych – o to, jaką widzą dla siebie przyszłość, rolę w społeczeństwie. Te lekcje poprowadzą nas trochę w historię. Zobaczymy na przykład, jak obywatel wyglądał w czasach średniowiecznych.Janusz Łastowiecki, kierownik literacki Lubuskiego Teatru

Zajęcia będą się odbywać w poniedziałki, aż do 19 listopada. Niewykluczone, że poza bractwem rycerskim udział w projekcie Lubuskiego Teatru wezmą inne grupy rekonstrukcyjne. W planach są również inscenizacje.

Jak zgłosić chęć uczestnictwa w lekcjach obywatelskich?

Można oczywiście pisać do Lubuskiego Teatru. Lekcje odbędą się w Laboratorium Twórczym, więc najlepiej znaleźć fanpage „Laboratorium Twórcze LT” i pisać do nas, zgłaszając swój udział w naszych lekcjach obywatelskich. Staramy się, żeby nie miało to wymiaru czysto historycznego, czysto szkolnego. Żeby nie były to lekcje, na których siedzimy z zeszytami w ręku i coś notujemy. Ma to być ciekawa rozmowa. Janusz Łastowiecki

Patronat nad lekcjami objęła marszałek województwa lubuskiego, Elżbieta Anna Polak. Spotkania są formą samorządowych obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: