ZIELONA GÓRA:

Podróż dla pięciuset uśmiechów. Ksiądz z Zielonej Góry rozpoczyna charytatywną wędrówkę

– Często, jak się obiera taki dłuższy szlak, to nie idzie się tylko dla samego siebie – mówi o planach wędrówki po górach ks. Marek Bożek z parafii ewangelickiej w Zielonej Górze. Na przełomie lipca i sierpnia wraz z żoną przejdzie Główny Szlak Beskidzki w Beskidzie Śląskim. Celem podróży jest zbiórka pieniędzy na świąteczne prezenty dla dzieci z Ukrainy i Rumunii.

Akcja nosi nazwę „500 uśmiechów” i nawiązuje do długości górskiej trasy.

Ten główny szlak ma około 500 kilometrów. Zastanawialiśmy się, co by można zrobić, co będzie związane z tą liczbą 500. I tak właśnie wpadliśmy na pomysł, że włączymy się w taką akcję charytatywną, w której już działam od prawie 15 lat, gdzie zbieramy prezenty dla dzieci, by podarować ich 500, co równa się 500 uśmiechów. Chcieliśmy, żeby środowisko górskie i ludzi o dobrym sercu mogło się złożyć na te prezenty. Kwota tak zwanej wirtualnej paczki, którą się wykonuje i wysyła do dziecka, wynosi około 60 złotych. Za tę kwotę, którą uzbieramy, zrobimy wirtualne paczki, które już jako realne paczki trafią do dzieci zza wschodniej granicy.

Relacja z podróży będzie publikowana w odcinkach w mediach społecznościowych. Jest częścią projektu „Góry Wolności”. Obecnie ta seria filmów składa się ze wskazówek dla osób, które chcą wiedzieć, jak bezpiecznie chodzić po górach, jak i dla ludzi, którzy szukają drogowskazu w życiu.

Kiedy tworzyłem swoją stronę, miałem trzy założenia. Pierwszym jest publikowanie filmów z przejść górskich, po drugie – edukacja i bezpieczeństwo innych ludzi, po trzecie – łączenie gór i mojego powołania jako księdza: tworzę taką serię „Słowo na szczycie”. Staram się to zrobić bardzo neutralnie, żeby to nie była jakaś duża ewangelizacja, ale by czasem nawet ateiści mogli się podpisać pod pewnymi rzeczami, które mówię. Więc poruszam tematy od duchowych poprzez typowo świeckie.

Wyprawa na Główny Szlak Beskidzki potrwa około 15-17 dni, a zacznie się 30 lipca.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: