ZIELONA GÓRA:

PiS chce ściągawek z pierwszej pomocy na przystankach MZK

Strach przed zrobieniem krzywdy poszkodowanemu, stereotypy i niewiedza są barierą, przez którą wielu z nas nie potrafi udzielić pierwszej pomocy. W Zielonej Górze może się to zmienić dzięki tablicom informacyjnym na przystankach MZK.

O ich instalację postuluje zielonogórskie Prawo i Sprawiedliwość. Wniosek do wiceprezydenta Krzysztofa Kaliszuka wystosowali Grzegorz Maćkowiak i Piotr Natkański. Uważają, że w ten sposób mieszkańcy nie tylko będą wiedzieć, jak postępować w razie utraty przytomności czy zasłabnięcia, ale zyskają również większą świadomość tego, jak ważna jest pomoc przedmedyczna.

Grzegorz Maćkowiak, Piotr Natkański

Pomysł ma trafić także do dyrekcji MZK. Założenie jest takie, by tablice informacyjne pojawiły się w całej Zielonej Górze. Przybliżony koszt inwestycji to kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Piotr Natkański

Przypomnijmy, że nieudzielenie pomocy w sytuacji, gdy nie jesteśmy narażeni na utratę życia lub zdrowia, ma swoje konsekwencje prawne. Jest to przestępstwo z artykułu 162 kodeksu karnego, za które grozi do 3 lat więzienia.

Download (PDF, 183KB)

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: