ZIELONA GÓRA:

Piknik z okazji jubileuszy miasta? Tak, bo „Razem możemy więcej”

„Razem możemy więcej” – pod takim hasłem już w najbliższą niedzielę w Zatoniu odbędzie się piknik przygotowany przez Stowarzyszenie Gwiazdka z Nieba. Organizatorzy chcą w ten sposób włączyć się w obchody jubileuszy Zielonej Góry – 800-lecia istnienia miasta i 700-lecia uzyskania praw miejskich.

Podczas pikniku uczestnicy bliżej poznają historię Zielonej Góry i ciekawostki związane z miastem. Jak mówi Łukasz Tołoczko ze Stowarzyszenia Gwiazdka z Nieba, podczas pikniku będzie również tworzony jubileuszowy album fotograficzny. A i to nie wszystko.

Będziemy mogli zagrać w grę terenową, gdzie będziemy szukać odpowiedzi na te wszystkie pytania przygotowane przez naszych wolontariuszy. Każdy uczestnik otrzyma od nas takie fiszki z informacjami na temat Zielonej Góry i będzie na pewno miał podpowiedzi i informacje na temat naszego miasta. No i wiadomo, będzie to piknik rodzinny, więc zapraszamy też całe rodziny z dziećmi – nie możemy zapomnieć o tych maluchach i będą dla nich również atrakcje. Będzie malowanie twarzy, będą różnego rodzaju zabawy, gry sensoryczne, kule, rzucanie kulami.

Oprócz atrakcji, zdrowego poczęstunku i relaksu na kocykach przy muzyce, podczas pikniku będą obecne osoby przebrane w kostiumy z XIX wieku, z którymi będzie można zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.

Nie zapominamy o naszej podopiecznej Klarze, która cały czas zbiera środki na leczenie i już jesteśmy bardzo blisko. Więc przygotowaliśmy stoisko z ciastem, gdzie będzie można zakupić takie ciasto i ewentualnie jakieś książki. Tak więc mamy przyjemne z pożytecznym. Większe atrakcje, które są przygotowane są darmowe, ale można zabrać jakieś tam złotówki ze sobą, żeby wesprzeć później naszą podopieczną Klarę.

Piknik odbędzie się w Parku Książęcym w Zatoniu już w najbliższą niedzielę 29 maja w godzinach od 12 do 15.

 Materiał przygotowała Izabela Budakowska. 

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X