ZIELONA GÓRA:

Palmiarnia coraz piękniejsza. Na dachu są już nasadzenia i zabawki

Sprawdzamy co słychać w Palmiarni? Budowa parkingu wielopoziomowego to jedna z najważniejszych inwestycji realizowanych przez miasto.

Parking jest już gotowy, a na dachu ma się pojawić miejsce na zabawę i rekreację. Przygotowane są już nasadzenia, ściągnięto także zabawki dla najmłodszych.

W tej chwili miasto przymierza się do montowania elewacji. Mówi Filip Gryko, zielonogórski radny z ramienia „Zielonej Razem”.

Nawiercono chyba trzy tysiące otworów. pod montaż kotew stalowych, do których będzie montowana elewacja. Będzie ona składała się częściowo ze stali, a częściowo z aluminium. Mieszkańcy wybrali wzór takich płyt aluminiowych w wersji 3D, To nie będzie taka zwykła prosta bryła, tylko połamana, do tego kolor cortenu, lekki brąz.

Jeśli chodzi o dach i „kącik rekreacyjny”, miasto planuje ciekawe rozwiązanie logistyczne.

Wejście bezpośrednio z powierzchni, czyli wychodzimy z obiektu Palmiarni, nie musimy wjeżdżać windą, tylko przechodzimy po takiej “pochylni”, wchodzimy w teren rekreacyjno- sportowy zostawiając samochód na parkingu, To wszystko ma stanowić całość, nowoczesnego europejskiego miasta.

Cały obiekt ma być oddany do użytku na początku maja.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00