ZIELONA GÓRA:

Ochrona mieszkańców w czasie pandemii – pakiety z maseczkami i płynami do dezynfekcji

W okresie pandemii wzrosło zapotrzebowanie na środki do dezynfekcji i ochrony osobistej. Pomocy zielonogórzanom udziela w tym zakresie m.in. Parafia Ewangelicko-Augsburska. Otrzymała fundusze z urzędu miasta na ich zakup.

Środki można odebrać z punktu przy ulicy Wyspiańskiego 19, niedaleko noclegowni.

Tam od godzimy 9:00 do 14:00 jest pracownik socjalny, który to wydaje. Warunkiem otrzymania jest podanie swojego imienia, nazwiska i adresu zamieszkania, żebyśmy mogli się rozliczyć z urzędem miasta, że rzeczywiście były osoby, które te środki od nas otrzymały. Osobom, które przyjdą, pracownik socjalny daje pakiet: rękawiczki, maseczki i płyn dezynfekujący.

Pomoc potrzebującym to idea bardzo bliska luteranom z zielonogórskiej parafii.

Parafia Ewangelicko-Augsburska w Zielonej Górze od 12 lat prowadzi punkt diakonijny pod nazwą Luterańska Stacja Diakonii. Pomagaliśmy do tej pory w łóżkach szpitalnych, sprzęcie rehabilitacyjnym, dostarczaniu pampersów dla ludzi ubogich czy wykluczonych społecznie. Natomiast wskutek pandemii większe zapotrzebowanie społeczeństwa było na środki ochrony osobistej niż na stricte pielęgniarskie czy rehabilitacyjne.

W okresie przedświątecznym ewangelicy szykują także paczki dla ubogich rodzin z Zielonej Góry. Współpracują również z Centrum Misji i Ewangelizacji przy przygotowywaniu darów dla dzieci zza wschodniej granicy.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X