WAŻNEZIELONA GÓRA:

Nowi radni KO chcą wejść do ratusza z pięcioma projektami uchwał. Na co stawiają? [WIDEO]

To jest ofensywa programowa – tak o swoich pięciu projektach uchwał mówią nowi radni Koalicji Obywatelskiej. Czym dokładnie chcą się zająć? Budżetem obywatelskim, drogami, tradycją winiarską, sportem dzieci i młodzieży oraz trybem ustalenia wynagrodzeń dla pracowników. 

Na początek zmiana uchwały co do budżetu. Jakie konieczne zmiany widzi w tej materii Marcin Pabierowski?  Kandydat na prezydenta miasta chciałby postawienia na realizację zadań okręgowych.

To jest kluczem jeśli chodzi o partycypację społeczną. Ludzie powinni mieć możliwość zmieniania swoich osiedli, okolicy zamieszkania. Małe zadania -ławki, zieleńce. Myśli także o zadaniach miękkich. To wszystko chcemy wprowadzić w budżecie obywatelskim. 

Drugim istotnym punktem są drogi. W tym ich kategoryzacja. Następny na liście jest rozwój winiarstwa. A co jeśli chodzi o sport dzieci i młodzieży? Tutaj nowi radni chcą postawić na program stypendialny. Mówi nowa radna miejska, Eliza Zaborowska – Kujawa.

Sport to nie tylko aktywność fizyczna. To też kształtowanie charakteru. Za tym idą i sukcesy i porażki. Ten projekt to też wsparcie dla rodziców nastolatków, kiedy to hormony i emocje buzują. Jak z tymi dziećmi rozmawiać. 

KO mówi też o trybie ustalenia wynagrodzeń. Mówi Joanna Malon, nowa radna KO.

Ja też pracuję w Urzędzie Marszałkowskim. Wiem jak to wygląda – każdy będąc lojalnym wobec pracodawcy, chce lojalności także. Myślę, że dzięki tej uchwale będzie można to osiągnąć. 

Przypomnijmy – Koalicja Obywatelska po ostatnich wyborach samorządowych wprowadziła do ratusza 14 radnych.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00