WAŻNEZIELONA GÓRA:

MZK zaprasza. Już w sobotę dzień otwarty przy Chemicznej [WIDEO]

Jesteś ciekawy jak wygląda praca w Miejskim Zakładzie Komunikacji? Już w sobotę będziesz mógł zwiedzić całą zajezdnię przy ul. Chemicznej. Start wydarzenia o godzinie 10. MZK zaprasza wszystkich pasażerów, pasjonatów, czy też całe rodziny – które chcą poznać Miejski Zakład Komunikacji od kuchni.

O szczegółach opowiada prezes spółki, Robert Karwacki.

Otwieramy całą naszą zajezdnię dla mieszkańców. Można przejść po każdym stanowisku, każdej hali. Zobaczymy na pewno autobus, podniesiony na podnośnikach. Pozwoli to obejrzeć go cały od spodu. Pokażemy też kanał przeglądowy. 

Dzień otwarty i zwiedzanie zajezdni to jedno. Dzień wcześniej, czyli w piątek będzie można za darmo przejechać się autobusami MZK.

Wystarczy, że kierowca zostawi samochód w miejscu garażowania, weźmie ze sobą dowód rejestracyjny pojazdu oraz prawo jazdy i może wsiąść do autobusu. Przejechać się nim za darmo. Może wziąć ze sobą także członka rodziny, ona także będzie podróżowała za darmo. 

Dzień otwarty oraz darmowe przejazdy MZK odbędą się w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu. Idea projektu jest prosta – chodzi o rozpowszechnianie wiedzy oraz znaczenia zrównoważonego transportu.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00