ZIELONA GÓRA:

Lokum harcerzy odzyskało blask. Sprowadzą się tu przed zimą

Harcerze z Chorągwi Ziemi Lubuskiej ZHP doczekali się nowej siedziby. A właściwie odnowy budynku przy Bohaterów Westerplatte, w którym prowadzą swoją działalność. Prace nad całkowitym oddaniem obiektu do użytku są już na ostatniej prostej.

Wyremontowany budynek został zaprezentowany tydzień temu, w trakcie obchodów 80-lecia przejścia harcerstwa do konspiracji. Obecnie trwają w nim prace wykończeniowe.

Są takie rzeczy, które przygotowujemy wyłącznie po to, żeby móc zwieźć swoje meble, w stu procentach się tutaj przeprowadzić i zacząć funkcjonować już w pełni jeszcze przed zimą. Myślę, że nie skłamię, jak powiem, że przed remontem wszystko sprawiało problem. Pękały ściany, w trakcie zimy było w budynku niesamowicie zimno. Temperatura potrafiła spadać nawet poniżej 10 stopni, więc de facto nie dało się tutaj pracować. Wiatr hulał przez ściany, przez okna. Była duża wilgoć, dużo grzyba. Dzisiaj ten budynek przeszedł niesamowitą metamorfozę. Można powiedzieć, że jest to o 180 stopni inne miejsce.Bartłomiej Walkowski, instruktor Chorągwi Ziemi Lubuskiej ZHP

Obiekt zyskał miano Harcerskiego Centrum Rozwoju. Tak był również zatytułowany projekt zgłoszony do jednej z edycji budżetu obywatelskiego. Harcerze starali się o pieniądze na remont, z dobrym rezultatem.

Trzeba bardzo mocno podkreślić, że remont Harcerskiego Centrum Rozwoju nie byłby możliwy, gdyby nie głosy ponad 2 tysięcy mieszkańców Zielonej Góry. To oni zagłosowali za tym, żebyśmy odremontowali nasz dom i żeby tutaj powstało Harcerskie Centrum Rozwoju. W stu procentach jest to więc zasługa zielonogórzan. I zielonogórskich harcerzy, którzy bardzo mocno wspierali naszą inicjatywę i zbierali podpisy mieszkańców miasta. Efekt jest piorunujący, co widać gołym okiem.Bartłomiej Walkowski

W Harcerskim Centrum Rozwoju będą odbywać się różne spotkania. Chorągiew Ziemi Lubuskiej myśli np. o współpracy z seniorami. Harcerze liczą również na to, że przyciągną do siebie więcej młodzieży.

Remont budynku harcerzy kosztował 1,5 miliona złotych.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: