ZIELONA GÓRA:

Klasyki na czterech kółkach zjadą do Drzonkowa! Pod koniec lipca – zlot Garbusów

Volkswagen Garbus to auto, które podbiło serce wielu miłośników motoryzacji. Co roku na polu karawaningowym Wojewódzkiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Drzonkowie odbywa się zlot tych samochodów.

Impreza pod nazwą „Garbobranie” odbędzie się pod koniec lipca i potrwa cały weekend. Do Drzonkowa przyjedzie około 150 zabytkowych aut. Przewidzianych jest wiele atrakcji, m.in. parada ulicami miasta.

Ale nie tylko. To są również konkursy – wybór najładniejszego auta, najbrzydszego auta, najstarszego i najmłodszego uczestnika. Pomysłów jest bardzo dużo, na bieżąco są konsultowane i robione wspólnie z całą naszą grupą.

Uczestnicy zlotów Garbusów cenią sobie rodzinną atmosferę tych spotkań. Przyjeżdżają na nie ludzie z całej Polski, w różnym wieku.

Osobom, które przyjeżdżają z dziećmi, podoba się to. Jeżeli się im podoba, to tym bardziej nam się podoba i chce nam się to wciąż robić. Mamy zawiązane stowarzyszenie w Zielonej Górze, nazywa się Volksmobil. Jeździmy po różnych zlotach, w tym roku przez wirusa za bardzo nie możemy pojeździć, ale zazwyczaj jeździmy do Sztumu, Krakowa, są organizowane zloty koło Poznania. Praktycznie co tydzień zawsze gdzieś w Polsce był zlot.

Garbobranie w Drzonkowie będzie miało już dwunastą edycję. Właściciele i fani Garbusów spotkają się na terenie WOSiR-u między 24 a 26 lipca.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: