LUBUSKIE:ZIELONA GÓRA:

Kilku nietrzeźwych kierowców, kilkaset interwencji domowych. Wielkanoc w policyjnych statystykach

Wielkanoc minęła pracowicie, ale i bezpiecznie – podsumowują święta policjanci z Zielonej Góry i regionu. W województwie już od piątku nad porządkiem czuwało blisko 200 funkcjonariuszy, w tym 70 w Zielonej Górze. Standardowo, przeprowadzone zostały kontrole trzeźwości i prędkości.

Kontrole zakończyły się zatrzymaniem siedmiu osób pod wpływem alkoholu.

W tym zdecydowanie niechlubnym rekordzistą był 44-letni zielonogórzanin, który w piątek wieczorem wydmuchał ponad 3 promile. Został odwieziony do izby wytrzeźwień. Ale w tej akurat kategorii panuje pewne „równouprawnienie” – w sobotę policjanci z Sulechowa zatrzymali 63-latkę, która miała w organizmie ponad 1,6 promila. Policjanci zatrzymali nietrzeźwym kierującym trzy prawa jazdy – jedno stracił również mężczyzna, który w terenie zabudowanym kierował z prędkością powyżej 50 kilometrów na godzinę.Małgorzata Barska, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze

Ogółem do izby wytrzeźwień trafiło 20 osób. Policjanci podejmowali bowiem także interwencje domowe – duża część z nich była związana właśnie z nadmiernym spożyciem alkoholu. W sumie interwencji było ponad 320.

Ponadto zielonogórscy funkcjonariusze ujawnili 133 wykroczenia i zatrzymali 16 dowodów rejestracyjnych. Odnaleźli też jeden poszukiwany pojazd. Zgłoszone zostały 24 kolizje. Nikt nie został w nich ranny.

W całym województwie zatrzymano natomiast 46 pijanych kierowców. Odnotowanych zostało 5 wypadków. Niestety były też zdarzenia tragiczne. W Żaganiu, na oznakowanym przejściu dla pieszych, 76-letni kierowca potrącił 89-letnią kobietę. Obrażenia poszkodowanej okazały się śmiertelne. Natomiast na drodze niedaleko miejscowości Wielisławice w gminie Strzelce Krajeńskie zginął 18-latek, pasażer samochodu osobowego.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: