WAŻNEZIELONA GÓRA:

Dzienny Dom “Senior+” oddany do użytku [WIDEO]

Nowoczesny sprzęt teleinformatyczny, wyremontowane pomieszczenia – seniorzy w Zielonej Górze nie mają prawa narzekać.

W naszym mieście otwarto Dzienny Dom Senior plus. Co zmieniło się w placówce? Pytamy Aleksandrę Kemp – kierowniczkę Dziennego Domu Seniora+.

Przede wszystkim wygląd wizualny, komfort korzystania z tych pomieszczeń, które przeszły generalny remont od prac budowlano-remontowanych, po adaptację tych pomieszczeń w nowoczesny sprzęt, którego wcześniej w dużej mierze nie mieliśmy. 

Ma zajęcia w dziennym Domu Seniora uczęszczają 22 osoby powyżej 60 roku życia. Jak mówią, czas jest wypełniony w stu procentach. Mówi jedna z seniorek Janina Białowąs.

Mamy wypełniony czas. mamy zajęcia plastyczne, śpiewamy, do tego ćwiczenia gimnastyczne, na mózg, na pamięć, żebyśmy trochę się umieli odnaleźć. Nasz pobyt tutaj dużo nam daje. 

– To ważna inwestycja z punktu widzenia miasta – mówił prezydent Zielonej Góry Janusz Kubicki.

Powinniśmy dbać o seniorów, to miejsce, w którym będą mogli się spotkać i w różny sposób spędzać czas. Cieszę się, że rząd polski dofinansował ten projekt, a miasto znalazło lokal. 

Inwestycja kosztowała 315 tysięcy złotych. Ponad 60 tysięcy pochodzi ze środków miejskich, ponad 250 tysięcy z budżetu państwa.

 

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00